Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak składać i przechowywać staniki?

2023-09-06
Jak składać i przechowywać staniki?

Zastanawiałaś się kiedykolwiek nad tym, czy istnieje prawidłowy sposób przechowywania bielizny? Okazuje się bowiem, że aspekt ten jest bardzo istotny pod wieloma względami, szczególnie jeśli chodzi o biustonosze. Co sprawia, że jest to aż tak ważna kwestia? Prawidłowe podtrzymanie piersi jest możliwe tylko wówczas, gdy każda część stanika jest idealnie dopasowana do ciała. Przechowywanie tego typu bielizny w niewłaściwy sposób grozi m.in. powstawaniem odkształceń i osłabieniem najważniejszych właściwości biustonosza, odpowiadających za zebranie i uniesienie biustu przy jednoczesnym odciążeniu kręgosłupa. Jak przechowywać staniki? Aby się dowiedzieć, warto czytać dalej!

Sposób przechowywania a stan bielizny

Wiele osób, chcąc maksymalnie zwiększyć powierzchnię do przechowywania w szafie, składa bieliznę, nie zwracając uwagi na sposób, w jaki to robi. Warto poświęcić odrobinę dodatkowej przestrzeni, aby móc cieszyć się stanikamipozostającymi w niezmienionej formie przez długi czas. Mowa tutaj przede wszystkim o modelach posiadających różnego rodzaju usztywnienia.

A zatem, jak przechowywać biustonosze w prawidłowy sposób? Do wyboru pozostaje wiele opcji. Należy jednak przy każdej z nich pamiętać o kilku zasadach, które pomogą Ci uniknąć powstawania zagięć i odkształceń. Jest to bowiem nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim Twojego komfortu. Idealnie dopasowany stanik przez nieprawidłowe przechowywanie może z czasem zacząć się przemieszczać podczas noszenia oraz odstawać od ciała w niektórych miejscach, a w innych z kolei uciskać.

Na co zwrócić szczególną uwagę w kwestii przechowywania staników?

Zdecydowanie najistotniejszą zasadą w kontekście prawidłowego przechowywania biustonoszy jest nieskładanie ich w żaden sposób. W szczególności nie powinno się wkładać miseczek jedna w drugą, co gorsza wywijając przy tym mostek. Nie wolno także ich wyginać. Ostatnia wymieniona kwestia tyczy się również fiszbin. Należy ponadto odpowiednio zadbać o ramiączka staników. Często zostawia się je bowiem powykręcane. Jeśli dodatkowo są one także przygniecione pozostałą częścią bielizny, mogą odkształcić się na stałe i w konsekwencji obracać na ciele, powodując dyskomfort i nieestetycznie prezentując się pod ubraniem.

Istotne w kwestii tego, jak przechowywać staniki, jest również miejsce. Możesz umieścić swoją bieliznę w specjalnym organizerze bądź po prostu w szufladzie. Jeśli wykorzystujesz jakiekolwiek pudełko, raczej zrezygnuj z pokrywki – chyba że posiada ono specjalne wywietrzniki. Istotne jest bowiem zapewnienie każdemu rodzajowi bielizny, w tym również biustonoszom, należytej wentylacji. Teraz pozostaje tylko aspekt odpowiedniego ich ułożenia.

Jak przechowywać biustonosze, aby zachować ich fason na dłużej?

Gdy masz już przygotowaną odpowiednią przestrzeń do przechowywania, możesz przejść do właściwego ułożenia w niej bielizny. W jaki sposób przechowywać staniki, aby nie narazić ich na deformację? Najlepiej byłoby, gdyby każda para bielizny posiadała odpowiednio dużo miejsca, aby móc ją ułożyć na płasko. Biustonosz powinien być zapięty, a jego ramiączka rozprostowane na całej długości.

W rzeczywistości niewiele osób posiada na tyle dużo miejsca, aby móc każdy stanik przechowywać osobno. Warto pamiętać, że równie dobrą metodą jest układanie ich jeden na drugim. Jeśli posiadasz zapasowe ramiączka do biustonosza bądź jakiekolwiek inne wymienne akcesoria, pamiętaj, aby przechowywać je równie starannie. Możesz w tym celu zaopatrzyć się w kolejny organizer, w którym będziesz trzymać jedynie tego typu dodatki. Dzięki temu, nawet po wymianie niektórych części bielizny, będziesz mogła cieszyć się zapewniającym komfort, idealnie dopasowanym stanikiem.

Sposoby przechowywania bielizny na ograniczonej przestrzeni

W zajmującym możliwie jak najmniej miejsca przechowywaniu biustonoszy pomocne są wspomniane wcześniej organizery. Jednakże czy istnieje jeszcze inny, alternatywny sposób? Oczywiście, że tak! Być może znakomitą opcją okażą się dla Ciebie wieszaki na staniki. Pamiętaj, że mowa tutaj o specjalnie przeznaczonych do tego celu modelach. Klasyczne warianty mogą bowiem narazić Twoja bieliznę na zniekształcenie, m.in. na rozciągnięcie ramiączek.

Wieszak na staniki skonstruowany jest w taki sposób, aby dzięki swojej budowie minimalizować ryzyko powstania wszelkiego rodzaju odkształceń. Przede wszystkim zmniejsza on nacisk na ramiączka i umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru. Niektóre tego typu wieszaki są nawet wyprofilowane w taki sposób, aby miseczki biustonosza zostały wypełnione. Wszystkie te aspekty pozwalają zachować niezmieniony kształt stanika na dłużej.

Prawidłowe przechowywanie kluczem do dobrego stanu bielizny

Jeśli pragniesz jak najdłużej cieszyć się idealnym dopasowaniem Twojego biustonosza do ciała, powyższe wskazówki z pewnością okażą się dla Ciebie pomocne. Kierując się nimi, właściwie zadbasz o swoją bieliznę, nawet jeśli dysponujesz ograniczoną powierzchnią do przechowywania. Prawidłowo dobrany stanik nie tylko zbiera, unosi, podtrzymuje i ładnie eksponuje biust, ale także odciąża kark, kręgosłup i ramiona. Naprawdę warto zatem zadbać o to, aby na Twojej bieliźnie nie pojawiały się żadnego rodzaju odkształcenia i zmiany w fasonie, które mogłyby powodować uczucie dyskomfortu. Zachęcamy do właściwego przechowywania biustonoszy!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 2557 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Szybka obsługa staniki super i z wyglądu a przede wszystkim wygodne szczególnie dla dużych piersi
2024-06-11
Biustonosz super!
pixel