Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kalkulator rozmiarów

Kalkulator rozmiaru
Obwód pod biustem
[cm]:
Obwód w biuście
[cm]:

W jaki sposób dokonałaś pomiaru?

Znajdź swój rozmiar

W przypadku pomiaru w biustonoszu typu push-up (z dodatkowym wypełnieniem) podany rozmiar może być zawyżony. Jeśli szukasz miękkiego lub lekko usztywnianego stanika, zwróć uwagę, aby przymierzyć biustonosze mniejsze o jeden rozmiar miseczki, niż wyliczy nasz kalkulator.

ok
Twój rozmiar to:
Zobacz wszystkie produkty w Twoim rozmiarze
Nie wiesz jak się zmierzyć? Zobacz nasze wideo poradniki poniżej!

Jak się mierzyć pod biustem i w biuście?

1) Mały biust

Jak prawidłowo zmierzyć niewielki biust? Przy niewielkich piersiach mierząc obwód w biuście musimy pamiętać o tym, by nie ściskać piersi. Najlepiej pomiar ten wykonać w miękkim staniku. Bez stanika, zwłaszcza w przypadku piersi o kształcie stożkowatym, można bowiem otrzymać zafałszowany wynik. Pod biustem natomiast mierzymy się lekko ściskając. Od tego, czy dobrze się zmierzymy zależy poprawne dobranie rozmiaru, starajmy się więc być dokładne.

2) Średni biust

Jeśli mamy średni lub większy biust, pomiar w biuście najlepiej wykonać w lekkim pochyleniu. Zawsze jednak mierzymy się w staniku, miękkim lub bardzo lekko usztywnionym. Mierząc się pod biustem zaś musimy zadbać o to, by pomiar nie był za luźny (nie dodajemy żadnych „zapasów”!). Miarkę trzeba lekko ścisnąć, ale nie do granic wytrzymałości (miarki i nas). Ważny jest tzw. złoty środek :-)

3) Duży biust

Posiadaczki dużych biustów bardzo często mierzą się nieprawidłowo, zwłaszcza w biuście, ponieważ duże piersi często opadają. Warto obejrzeć ten film, by uniknąć błędów. Żeby pomiar w biuście był wiarygodny, trzeba wykonać go w pozycji pochylonej, koniecznie w staniku, miękkim lub bardzo lekko usztywnionym. Mierząc się pod biustem zaś musimy uważać, by nie zrobić tego za luźno (nie dodajemy żadnych "zapasów"!). Miarkę trzeba rochę dościsnąć, ale przesada także nie jest wskazana. Dobry pomiar to wstęp do dobrego rozmiaru!

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 2628 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Super
2024-07-15
Bardzo sprawna i szybka wysyłka.
pixel