Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wideo poradniki



Materiały wideo

Oto zestaw krótkich filmików, które przygotowaliśmy dla Was jako uzupełnienie naszego poradnika dopasowania biustonosza. Zobaczcie na żywych biustach, czego powinnyśmy wymagać od idealnego stanika i czego unikać, a także jak poprawić stan naszego biustu! Nasza ekspertka Maria „Maheda” Dastych zdradzi Wam wszystkie tajemnice bra-fittingu.

Jak się mierzyć pod biustem i w biuście?

Pomiary to pierwszy krok przy doborze rozmiaru. Zobaczcie, jak prawidłowo je wykonać dla jak najlepszego rezultatu.

 

1) Mały biust

Jak prawidłowo zmierzyć niewielki biust? Przy niewielkich piersiach mierząc obwód w biuście musimy pamiętać o tym, by nie ściskać piersi. Najlepiej pomiar ten wykonać w miękkim staniku. Bez stanika, zwłaszcza w przypadku piersi o kształcie stożkowatym, można bowiem otrzymać zafałszowany wynik. Pod biustem natomiast mierzymy się lekko ściskając. Od tego, czy dobrze się zmierzymy zależy poprawne dobranie rozmiaru, starajmy się więc być dokładne.

 

2) Średni biust

Jeśli mamy średni lub większy biust, pomiar w biuście najlepiej wykonać w lekkim pochyleniu. Zawsze jednak mierzymy się w staniku, miękkim lub bardzo lekko usztywnionym. Mierząc się pod biustem zaś musimy zadbać o to, by pomiar nie był za luźny (nie dodajemy żadnych „zapasów”!). Miarkę trzeba lekko ścisnąć, ale nie do granic wytrzymałości (miarki i nas). Ważny jest tzw. złoty środek :-)

 

3) Duży biust

Posiadaczki dużych biustów bardzo często mierzą się nieprawidłowo, zwłaszcza w biuście, ponieważ duże piersi często opadają. Warto obejrzeć ten film, by uniknąć błędów. Żeby pomiar w biuście był wiarygodny, trzeba wykonać go w pozycji pochylonej, koniecznie w staniku, miękkim lub bardzo lekko usztywnionym. Mierząc się pod biustem zaś musimy uważać, by nie zrobić tego za luźno (nie dodajemy żadnych "zapasów"!). Miarkę trzeba rochę dościsnąć, ale przesada także nie jest wskazana. Dobry pomiar to wstęp do dobrego rozmiaru!

 

Zobacz biustonosze w swoim rozmiarze!

 

Jak prawidłowo założyć stanik?

Czy nasz stanik dobrze leży, czy nie jest za duży ani za mały? Nie dowiemy się tego, dopóki nie włożymy go prawidłowo. Zaufajcie naszej eksperce - to naprawdę ważne!

 

1) Mały biust

Masz niewielki biust i masz wrażenie, że przymierzany stanik ma za duże miseczki? To nie musi być prawda. Na naszym przykładzie doskonale widać, że dopiero gdy założymy stanik prawidłowo, możemy właściwie ocenić jego rozmiar. Przy niewielkim biuście szczególnie ważne jest sprawdzenie, czy obwód pod biustem nie jest zbyt luźny. Trzeba też odpowiednio wyregulować (skrócić) ramiączka i - co bardzo ważne - wygarnąć piersi do miseczek, tak aby w całości się w nich znalazły.

 

2) Średni biust

Średni biust to zwykle miseczki w okolicach F - to prawidłowy rozmiar bardzo wielu kobiet. W naszym przykładzie miseczki biustonosza z początku wydawały się za duże, ale po prawidłowym założeniu stanika ich rozmiar okazał się właściwy. Jak to stwierdziłyśmy? Ważna jest ocena, czy obwód pod biustem nie jest za luźny ani za ciasny. Trzeba też wyregulować ramiączka, a także, co bardzo ważne, ułożyć biust w miseczkach, wygarniając piersi z boków, sięgając dłonią aż na plecy.

 

3) Duży biust

Czy nasz stanik jest w dobrym rozmiarze? Zobaczcie, jak to sprawdzić. Po pierwsze, trzeba pamiętać o prawidłowym założeniu stanika, a więc o tym, by wygarnąć biust do miseczek i odpowiednio wyregulować ramiączka. Przy dużym biuście ważne jest, by był odpowiednio uniesiony i podtrzymany. Trzeba też ocenić, czy rozmiar pod biustem nie jest za luźny ani za ciasny.

 

Uwaga, źle dobrany rozmiar!

Po czym poznajemy, że nasz stanik jest za duży lub za mały? Zobaczcie objawy złego dopasowania na przykładzie małego, średniego i dużego biustu.

 

1) Mały biust

Po czym poznajemy, że stanik jest za duży lub za mały, mając nieduży biust? Jeżeli po prawidłowym założeniu stanika (gdy już wygarniemy piersi do miseczek) miseczki nadal odstają, znaczy to, że są za duże. Doskonale to widać na naszym przykładzie. Za mały stanik z kolei nie przykrywa odpowiednio piersi - ryzykujemy, że przy ruchach czy skłonach po prostu wysuną się z miseczek.

 

2) Średni biust

Co może oznaczać puste miejsce w miseczce stanika? Najczęściej za duży rozmiar miseczki. Ale nie zawsze - fałdujący się materiał na szczycie piersi może oznaczać miseczkę za małą! Maria Dastych, nasza ekspertka, wyjaśni Wam to dokładnie. Fiszbiny nachodzące na piersi to z kolei oznaka za małej miseczki. Często nieświadomie wybieramy za małe miseczki, chcąc uzyskać efekt stulonych piersi w dekolcie - ten look lepiej jednak zostawić na specjalne okazje, na dłuższą metę bowiem jest szkodliwy dla naszej skóry.

 

2) Duży biust

Czego unikać, dobierając rozmiar stanika na większy biust? Łatwo jest kupić za małe miseczki, ale zdarza się także, że dobieramy miseczki za duże. Jak to poznać? W za dużych miseczkach pozostaje zbyt wiele miejsca, a krawędź miseczek sięga za wysoko pod pachę i uwiera. Przy miseczkach za małych piersi opadają, a gdy prawidłowo wyregulujemy ramiączka - okazuje się, że piersi się w nich nie mieszczą. Powstają charakterystyczne wybrzuszenia nad miseczkami. W takim przypadku trzeba dobrać większą miseczkę.

 

Masz wątpliwości? Zadaj pytanie brafitterce!

 

Najczęstsze błędy

Aby dobrać stanik idealnie, warto wiedzieć, jakich błędów unikać. Zdarzają się one bardzo wielu kobietom. Łatwo je jednak wyeliminować - zobaczcie, że to całkiem proste.

 

1) Mały biust

Za małe miseczki! Okazuje się, że często popełniamy ten błąd, nawet gdy mamy nieduży biust. Zwróćmy szczególną uwagę na to, by fiszbiny po bokach nie przylegały do piersi, lecz do klatki piersiowej za piersiami, i by pierś nie wybrzuszała się nad miseczką, gdy podciągniemy ramiączka na odpowiednią wysokość.

 

2) Średni biust

Wydawałoby się, że przy biuście średnich rozmiarów dobór biustonosza jest łatwy. Mimo to popełniamy błedy. Jak się ich ustrzec? Powinnyśmy zadbać szczególnie o to, by piersi na mostku były rozdzielone, nie ściśnięte. Efekt przytulonych do siebie kulek zostawmy tylko na specjalne okazje.

 

3) Duży biust

Jak doskonale wyglądać i dobrze się czuć w biustonoszu, gdy mamy większy biust? Najczęściej dobieramy zbyt małe miseczki i zbyt szeroki obwód pod biustem. Jeśli mamy większy biust, zwróćmy szczególną uwagę na to, by pas stanika znajdował się na tym samym poziomie z przodu i z tyłu, biust był dobrze uniesiony a pierś nie wydostawała się z miseczki w formie „bułki” nad jej krawędzią. Zobaczmy, jak to wygląda na żywo!

 

Sprawdź biustonosze w swoim rozmiarze!

 

 

Piersi po przejściach - jak dobrać idealny stanik i przywrócić biustowi formę?

Skończyłaś karmić piersią? Masz niezbyt jędrny biust? Nie martw się - twoje piersi mogą wrócić do formy. Nasza ekspertka radzi nie tylko, jakie kroje dobierać, by zachować dobry wygląd w biustonoszu, ale i jak pomóc naszym piersiom, by odzyskały dobrą kondycję. Wiele zmian można cofnąć!

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 2792 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-11-04
Bardzo fajny sklep. Przejrzysta strona, bardzo dobry i duży wybór asortymentu. Polecam. Chyba najlepszy sklep w jakim robiłam zakupy biustonoszy.
2024-11-03
Bardzo dobry biustonosz. Super leży
pixel