Jak dbać o piersi
JAK SIĘ MIERZYĆ I DOBRAĆ ROZMIAR?
JAK DOBRZE ZAŁOŻYĆ BIUSTONOSZ?
CZY MÓJ BIUSTONOSZ JEST DOBRY?
RODZAJE BIUSTONOSZY
BIELIZNA PLUS SIZE
BIUST W SPORCIE
BIUSTONOSZ A NASZE CIAŁO
BIUSTONOSZE DO ZADAŃ SPECJALNYCH
PORADY
WIDEO PORADNIKI
METAMORFOZY KLIENTEK MYBRA
Dbamy o twarz, szyję i dekolt, pielęgnujemy skórę nóg, brzucha, ud i pośladków, nie zawsze pamiętając o naszych piersiach - a im należy się dokładnie tyle samo, a może nawet więcej uwagi! Jak powinnyśmy pielęgnować nasz biust? Zależy to w dużym stopniu od jego kondycji.
Jeśli piersi są jędrne, nie zniszczone – możemy ograniczyć się do delikatnego wcierania preparatów nawilżających oraz zimnych pryszniców. Piersiom zniszczonym, które utraciły jędrność, należy jednak zająć się nieco intensywniej.
Oprócz noszenia odpowiednio dobranej bielizny w dzień, należy także pamiętać o wygodnym staniku na noc. Spać w biustonoszu? Czy to możliwe? Wielu Paniom zapewne kojarzy się to z torturą – my jednak nie zamierzamy nikogo namawiać do niewygód!
Stanik zakładany na noc musi być wygodny - nie może sprawiać absolutnie żadnego dyskomfortu. Stanik ten powinien być jednak na tyle dopasowany, aby utrzymać biust w miarę na miejscu, nie pozwalając mu się zbytnio rozlewać na boki. Oczywiście, nie chodzi o to, by biust w staniku był uniesiony do góry, gdy się położymy na plecach – to przy znakomitej większości biustów nie jest możliwe, a już na pewno nie przy biuście zniszczonym. Spanie w biustonoszu mozna zacząć od swoich najwygodniejszych staników, nawet w nieodpowiednim rozmiarze – a to z uwagi na to, że biustonosz taki powinien być nieco za luźny w obwodzie i w związku z tym może być trochę za mały w miseczkach.
O spaniu w staniku powinny też pamiętać kobiety w ciąży, w czasie karmienia oraz przez sześć miesięcy po odstawieniu dziecka od piersi – niezależnie od kondycji biustu.
Masz wątpliwości? Zadaj pytanie brafitterce!
O nasze piersi trzeba też zadbać „od wewnątrz”. Z uwagi na to, że nie wynaleziono jeszcze kosmetyków, które przenikałyby przez naskórek do skóry właściwej – ważne jest, by pamiętać o odpowiednim odżywianiu, w którym nie powinno zabraknąć białka (najlepiej zwierzęcego – np. jajka), naturalnej witaminy C, która jest potrzebna do produkcji kolagenu, a także innych witamin, które można znaleźć np. w oliwie z oliwek.
Na kondycję biustu świetnie wpływają wszelkie ćwiczenia rozwijające mięśnie klatki piersiowej – doskonały efekt ujędrnienia biustu przynosi pływanie, zwłaszcza żabką. Trzeba jednak pamiętać, że jednocześnie nasz biust może nieco zmaleć ze względu na redukcję tkanki tłuszczowej, wywołaną regularnymi treningami.
Jędrność skóry można też poprawić, stosując zimne prysznice lub... delikatnie masując skórę lodem.
Masaże biustu (wykorzystujące ucisk piersi) również w olbrzymim stopniu poprawiają jego jędrność, jednak przed takim masażem koniecznie trzeba zasięgnąć porady lekarza, który przeprowadzi nam badanie USG piersi. Masażu piersi absolutnie nie mogą przeprowadzać kobiety, których piersi są mastopatyczne. W ich wypadku masaż ten jest kategorycznie zabroniony.
Nie zapominajmy także o badaniach profilaktycznych - regularnie wykonujmy USG piersi lub mammografię!
O tym, jak dobrać biustonosz, gdy nasz biust jest w nie najlepszej kondycji i jak poprawić jego stan - opowiada nasza ekspertka. Zobaczcie film!
Dbajmy o nasze piersi – dla ich zdrowia i po to, by pięknie wyglądały – nie tylko w biustonoszu!
Zobacz pozostałe filmy instruktażowe!