Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pozostałe video poradniki

Materiały wideo

Oto poradnik video przydatny przy dopasowania biustonosza. Zobaczcie na żywych biustach, czego powinnyśmy wymagać od idealnego stanika i czego unikać, a także jak poprawić stan naszego biustu! Nasza ekspertka Maria „Maheda” Dastych zdradzi Wam wszystkie tajemnice bra-fittingu.

 

 

Jak się mierzyć pod biustem i w biuście?

 

1) Jak prawidłowo zmierzyć niewielki biust?

 

 

2) Jak prawidłowo zmierzyć średni biust?

 

 

 

3. Jak prawidłowo zmierzyć duży biust?

 

 

Kobiety posiadające duży biust bardzo często mierzą się nieprawidłowo, zwłaszcza w biuście, ponieważ duże piersi często opadają.  Żeby pomiar w biuście był wiarygodny, trzeba wykonać go w pozycji pochylonej, koniecznie w staniku, miękkim lub bardzo lekko usztywnionym. Mierząc się pod biustem zaś musimy uważać, by nie zrobić tego za luźno (nie dodajemy żadnych "zapasów"!). Miarkę trzeba rochę dościsnąć, ale przesada także nie jest wskazana.

 

Jak prawidłowo założyć stanik?

 

Czy nasz stanik dobrze leży, czy nie jest za duży ani za mały? Nie dowiemy się tego, dopóki nie włożymy go prawidłowo. Zaufajcie naszej eksperce - to naprawdę ważne!

 

1) Mały biust

 

 

Masz niewielki biust i masz wrażenie, że przymierzany stanik ma za duże miseczki? To nie musi być prawda. Na naszym przykładzie doskonale widać, że dopiero gdy założymy stanik prawidłowo, możemy właściwie ocenić jego rozmiar. Przy niewielkim biuście szczególnie ważne jest sprawdzenie, czy obwód pod biustem nie jest zbyt luźny. Trzeba też odpowiednio wyregulować (skrócić) ramiączka i - co bardzo ważne - wygarnąć piersi do miseczek, tak aby w całości się w nich znalazły.

 

2) Średni biust

 

 

Średni biust to zwykle miseczki w okolicach F - to prawidłowy rozmiar bardzo wielu kobiet. W naszym przykładzie miseczki biustonosza z początku wydawały się za duże, ale po prawidłowym założeniu stanika ich rozmiar okazał się właściwy. Jak to stwierdziłyśmy? Ważna jest ocena, czy obwód pod biustem nie jest za luźny ani za ciasny. Trzeba też wyregulować ramiączka, a także, co bardzo ważne, ułożyć biust w miseczkach, wygarniając piersi z boków, sięgając dłonią aż na plecy.

 

3) Duży biust

 

 

Czy nasz stanik jest w dobrym rozmiarze? Zobaczcie, jak to sprawdzić. Po pierwsze, trzeba pamiętać o prawidłowym założeniu stanika, a więc o tym, by wygarnąć biust do miseczek i odpowiednio wyregulować ramiączka. Przy dużym biuście ważne jest, by był odpowiednio uniesiony i podtrzymany. Trzeba też ocenić, czy rozmiar pod biustem nie jest za luźny ani za ciasny.

 

 

Uwaga, źle dobrany rozmiar!

 

Po czym poznajemy, że nasz stanik jest za duży lub za mały? Zobaczcie objawy złego dopasowania na przykładzie małego, średniego i dużego biustu.

 

1) Mały biust

 

 

Po czym poznajemy, że stanik jest za duży lub za mały, mając nieduży biust? Jeżeli po prawidłowym założeniu stanika (gdy już wygarniemy piersi do miseczek) miseczki nadal odstają, znaczy to, że są za duże. Doskonale to widać na naszym przykładzie. Za mały stanik z kolei nie przykrywa odpowiednio piersi - ryzykujemy, że przy ruchach czy skłonach po prostu wysuną się z miseczek.

 

2) Średni biust

 

 

Co może oznaczać puste miejsce w miseczce stanika? Najczęściej za duży rozmiar miseczki. Ale nie zawsze - fałdujący się materiał na szczycie piersi może oznaczać miseczkę za małą! Maria Dastych, nasza ekspertka, wyjaśni Wam to dokładnie. Fiszbiny nachodzące na piersi to z kolei oznaka za małej miseczki. Często nieświadomie wybieramy za małe miseczki, chcąc uzyskać efekt stulonych piersi w dekolcie - ten look lepiej jednak zostawić na specjalne okazje, na dłuższą metę bowiem jest szkodliwy dla naszej skóry.

 

2) Duży biust

 

 

Czego unikać, dobierając rozmiar stanika na większy biust? Łatwo jest kupić za małe miseczki, ale zdarza się także, że dobieramy miseczki za duże. Jak to poznać? W za dużych miseczkach pozostaje zbyt wiele miejsca, a krawędź miseczek sięga za wysoko pod pachę i uwiera. Przy miseczkach za małych piersi opadają, a gdy prawidłowo wyregulujemy ramiączka - okazuje się, że piersi się w nich nie mieszczą. Powstają charakterystyczne wybrzuszenia nad miseczkami. W takim przypadku trzeba dobrać większą miseczkę.

 

 

Najczęstsze błędy przy doborze biustonosza

 

1) Mały biust

 

 

Za małe miseczki! Okazuje się, że często popełniamy ten błąd, nawet gdy mamy nieduży biust. Zwróćmy szczególną uwagę na to, by fiszbiny po bokach nie przylegały do piersi, lecz do klatki piersiowej za piersiami, i by pierś nie wybrzuszała się nad miseczką, gdy podciągniemy ramiączka na odpowiednią wysokość.

 

2) Średni biust

 

 

Wydawałoby się, że przy biuście średnich rozmiarów dobór biustonosza jest łatwy. Mimo to popełniamy błedy. Jak się ich ustrzec? Powinnyśmy zadbać szczególnie o to, by piersi na mostku były rozdzielone, nie ściśnięte. Efekt przytulonych do siebie kulek zostawmy tylko na specjalne okazje.

 

3) Duży biust

 

 

Jak doskonale wyglądać i dobrze się czuć w biustonoszu, gdy mamy większy biust? Najczęściej dobieramy zbyt małe miseczki i zbyt szeroki obwód pod biustem. Jeśli mamy większy biust, zwróćmy szczególną uwagę na to, by pas stanika znajdował się na tym samym poziomie z przodu i z tyłu, biust był dobrze uniesiony a pierś nie wydostawała się z miseczki w formie „bułki” nad jej krawędzią. Zobaczmy, jak to wygląda na żywo!

 

 

Jak dobrać idealny stanik i przywrócić biustowi dawną formę?

 

Skończyłaś karmić piersią? Masz niezbyt jędrny biust? Nie martw się - nasza ekspertka radzi nie tylko, jakie kroje dobierać, by zachować dobry wygląd w biustonoszu, ale i jak pomóc naszym piersiom, by odzyskały dobrą kondycję. 

 

Polecane

Andorra biustonosz full-cup - biały

Andorra biustonosz full-cup - biały

Cena regularna: 214,00 zł brutto192,60 zł brutto1926 pkt.
Andorra biustonosz full-cup - czarny

Andorra biustonosz full-cup - czarny

Cena regularna: 214,00 zł brutto192,60 zł brutto1926 pkt.
Panache Sport biustonosz sportowy - czarny

Panache Sport biustonosz sportowy - czarny

Cena regularna: 304,00 zł brutto273,60 zł brutto2736 pkt.
Tango biustonosz - biały

Tango biustonosz - biały

Cena regularna: 214,00 zł brutto192,60 zł brutto1926 pkt.
Evie biustonosz z odpinanymi ramiączkami - kość słoniowa

Evie biustonosz z odpinanymi ramiączkami - kość słoniowa

Cena regularna: 229,00 zł brutto206,10 zł brutto2061 pkt.
Deco biustonosz plunge - czarny

Deco biustonosz plunge - czarny

Cena regularna: 233,00 zł brutto209,70 zł brutto2097 pkt.
Juna biustonosz - kość słoniowa

Juna biustonosz - kość słoniowa

Cena regularna: 189,00 zł brutto170,10 zł brutto1701 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 2451 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Wszystko bardzo sprawnie załatwione. Produkt super. Polecam
2024-04-09
Dziękuję, kontakt bardzo miły, polecam
pixel