Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak się mierzyć pod biustem

Jak się mierzyć – pod biustem

Poprawne zmierzenie się pod biustem i w biuście to pierwszy i najważniejszy krok ku drodze do wyboru optymalnego biustonosza.

Aby określić, jaki rozmiar stanika powinnyśmy nosić, najpierw trzeba zmierzyć się pod biustem. Wynik tego pomiaru pozwoli nam ustalić rozmiar pod biustem. Potem trzeba zmierzyć się w biuście, a następnie obliczyć rozmiar miseczki.

 

Brafitterka radzi:

Pomiar pod biustem to pierwszy etap w ustalaniu rozmiaru biustonosza. To punkt wyjścia do ustalenia zarówno rozmiaru pod biustem (liczba), jak i rozmiaru miseczki (literka)!

Pod biustem zmierz się na gołe ciało, lekko ściskając się miarką - ale bez bólu. Zwróć uwagę, by miarka leżała na równym poziomie z przodu i z tyłu.  

 

Pod biustem mierzymy się stojąc prosto, bez stanika i bez ubrania, lekko ściskając się miarką. Używamy do tego celu taśmy z podziałką centymetrową, na przykład miarki krawieckiej. Modelka na zdjęciu ma na sobie biustonosz, my jednak powinnyśmy go zdjąć. Taśmę układamy bezpośrednio pod piersiami, dbając, by znajdowała się na tym samym poziomie z przodu i z tyłu.

 

Jak mierzyć się pod biustem - mybra.pl

fot.1. Jak zmierzyć się pod biustem

 

Co to znaczy „lekko ściskając”?

Ponieważ kobiety mają różną „gęstość” tkanki podskórnej i ciała, trudno jest określić, czy należy się ścisnąć miarą i – jeśli tak – jak bardzo. U pań, które mają ciało twarde, „nabite”, wystarczy zmierzyć obwód napiętą taśmą, bez dodatkowego jej zaciskania, bo zaciśnięcie sprawi ból. U pań z ciałem miękkim, jakby lejącym się, trzeba tę taśmę ścisnąć lekko tak, żeby się zagłębiła w ciało, nie sprawiając jednak bólu.

Zobacz na filmie!

 O tym, jak prawidłowo zmierzyć się zarówno pod biustem, jak i w biuście, przygotowaliśmy dla Was trzy filmy. Pierwszy z nich dotyczy biustów małych, drugi - średnich, trzeci - dużych. Skąd taki podział? W zależności od wielkości biustu, mierzenie nastręcza nam różnych trudności i na różne rzeczy powinnyśmy zwracać szczególną uwagę. W roli ekspertki - znana bra-fitterka, Maria „Maheda” Dastych:

 

 

 

 

 

 

 

Jak określić rozmiar pod biustem?

Jeśli mierzymy się miarką krawiecką, od zmierzonego obwodu w centymetrach odejmujemy trzy, a następnie zaniżamy go, jeśli trzeba, do najbliższego rozmiaru pod biustem. Rozmiar pod biustem to liczba - np. 70, 75, 80... A zatem, jeśli np. uzyskamy obwód 81 cm, w większości firm powinny nam odpowiadać staniki z obwodem 75.

Brafitterka radzi:

Od uzyskanego wyniku odejmij trzy, a następnie zaokrąglij w dół do najbliższego rozmiaru pod biustem (np. 81-3 = 78, co daje rozmiar 75).

 

Ta liczba to twój rozmiar pod biustem. 

 

Pomiary to dopiero punkt wyjścia

Oczywiście – przy doborze rozmiaru pod biustem wiele zależy od wielkości biustu, od noszonego dotychczas rozmiaru stanika, od indywidualnej wrażliwości skóry. Dlatego pamiętajmy, że nasz pomiar to dopiero punkt wyjścia do dobrania właściwego rozmiaru, o którym zadecyduje dopiero przymiarka biustonosza.

Różne też są preferencje kobiet. Z reguły ciaśniejszy rozmiar pod biustem daje mocniejsze uniesienie i podtrzymanie biustu. Jest to szczególnie istotne przy piersiach większych czy niezbyt jędrnych. Mimo to niektóre kobiety wolą mieć luźniejszy rozmiar pod biustem nawet za cenę opadających piersi. Inne dla odmiany przyzwyczajają się do staników ciaśniejszych pod biustem od dotąd noszonych, zwłaszcza jeśli wcześniej noszony obwód pod biustem był wyraźnie zbyt luźny.

Skomplikowany świat współczesnych biustonoszy z jednej strony może wywoływać uczucie zagubienia - ilość typów, krojów i zastosowań (staniki cieliste, staniki sportowestaniki ślubne i wiele innych) może początkowo zniechęcać, z drugiej, racjonalnie przedstawiony i przyswojony, pozwala na idealne, zgodne ze swoimi preferencjami, dopasowanie biustonosza. Dopasowanie, które jeszcze kilkanaście lat temu, nie byłoby możliwe.

 

Gdy już dobierzesz - sprawdź biustonosze w swoim rozmiarze!  

Polecane

Tango biustonosz - cielisty

Tango biustonosz - cielisty

Cena regularna: 214,00 zł brutto207,58 zł brutto2075.80 pkt.
Andorra biustonosz full-cup - czarny

Andorra biustonosz full-cup - czarny

Cena regularna: 214,00 zł brutto207,58 zł brutto2075.80 pkt.
Panache Sport biustonosz sportowy - czarny

Panache Sport biustonosz sportowy - czarny

Cena regularna: 304,00 zł brutto294,88 zł brutto2948.80 pkt.
Deco biustonosz z odpinanymi ramiączkami - cielisty

Deco biustonosz z odpinanymi ramiączkami - cielisty

Cena regularna: 237,00 zł brutto225,15 zł brutto2251.50 pkt.
Evie biustonosz z odpinanymi ramiączkami - cielisty

Evie biustonosz z odpinanymi ramiączkami - cielisty

Cena regularna: 229,00 zł brutto222,13 zł brutto2221.30 pkt.
Freya Active Core biustonosz sportowy - cielisty

Freya Active Core biustonosz sportowy - cielisty

Cena regularna: 222,00 zł brutto210,90 zł brutto2109 pkt.
Panache Sport biustonosz sportowy - cielisty

Panache Sport biustonosz sportowy - cielisty

Cena regularna: 304,00 zł brutto294,88 zł brutto2948.80 pkt.
Dana biustonosz z odpinanymi ramiączkami - cielisty

Dana biustonosz z odpinanymi ramiączkami - cielisty

Cena regularna: 309,00 zł brutto299,73 zł brutto2997.30 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 2454 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Dobry kontakt ze sklepem. Bardzo szybka wymiana zamówienia na inny rozmiar. Polecam
2024-04-14
Polecam! Wszystko wg opisu!
pixel