Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

M jak... Mostek!

2014-03-20
M jak... Mostek!

Chyba żadna z nas nie lubi, gdy zbyt zabudowany biustonosz wystaje nam z dekoltu. Gdy chodzi o dekolty głębsze, typu szpic, naszą zmorą bywa środkowa część stanika. Zwłaszcza, gdy mamy większy, czy też po prostu wyżej osadzony biust. Dlatego kupując biustonosz musimy zwracać uwagę na to, jak wygląda jego środek. Czym się kierować? To proste!

 

Biustonosz Panache Andorra w fasonie plunge. Typową ozdobą mostka jest kokardka :-)

 

 

Gdzie leży mostek?

 

Mostek - to centralna część biustonosza, w skrócie - to, co znajduje się pomiędzy miseczkami, w biustonoszach na fiszbinach - pomiędzy fiszbinami, na środku. Mostek to to, co leży nam na... mostku, czyli przylega do kości znajdującej się dokładnie pośrodku klatki piersiowej. No właśnie - przylega. Pamiętajmy: w biustonoszu na fiszbinach środkowa część biustonosza, czyli mostek, powinna przylegać płasko do klatki piersiowej. Fiszbiny na mostku powinny leżeć płasko, a ich końcówki nie powinny odstawać.

 

 

Co zrobić, gdy odstaje?

 

Jeżeli fiszbiny na mostku, czyli pomiędzy miseczkami, nie przylegają do ciała, jak na zdjęciu poniżej - najczęściej oznacza to, że dobrałyśmy za małą miseczkę. Koniecznie wypróbujmy wtedy większy rozmiar miseczki.

 

 

UWAGA złe dopasowanie! Między fiszbinami na mostku a ciałem jest dużo wolnej przestrzeni. Miseczki są za małe!

 
 

Jeżeli powiększanie rozmiaru nie pomaga, miseczki już stają się za szerokie, a mostek dalej odstaje - może to oznaczać dwie rzeczy. Być może model, który przymierzamy, ma miseczki zbyt płaskie i płytkie dla naszego biustu i to dlatego fiszbiny na mostku nie mają szansy przylegać do klatki piersiowej.  Spróbujmy poszukać modelu, w którym mostek będzie przylegał. Dlaczego powinno nam na tym zależeć? Dlatego, że przylegający mostek rozdziela piersi, dzięki czemu są one dużo lepiej podtrzymane i unieruchomione na klatce piersiowej.

 

Jeżeli w wielu modelach fiszbiny na mostku nam odstają, mimo prawidłowo dobieranego rozmiaru miseczek, i jeśli to odstawanie jest niewielkie (maksymalnie 2 cm) - może to oznaczać, że nasz biust jest wyjątkowo "głęboki" - na tyle, że dostępne kroje biustonoszy po prostu nie są dostosowane do naszych wymagań. Wtedy możemy, a w zasadzie musimy poprzestać na lekko odstających mostkach. Dobrze jednak spróbować co jakiś czas nowego modelu - a nuż któryś z nich nareszcie okaże się idealny.

 

 

Wąski czy szeroki?

 

Wiele kobiet ma piersi osadzone bardzo blisko siebie - przytulone. Niektóre z nich narzekają na to, że mostki są dla nich za szerokie i przez to niewygodne, że fiszbiny dosłownie nie mieszczą się pomiędzy piersiami. Trzeba wtedy szukać biustonoszy o mostkach wąskich, albo niskich - tak, by pomiędzy piersiami w najwęższym miejscu nie było fiszbin i by nic nie uwierało.

 

 

Wysoki czy niski?

 

Jaki mostek wybrać? To zależy od dwóch rzeczy: naszych upodobań związanych z komfortem (np. jeśli wysokie mostki nas uwierają - wybierajmy niższe) oraz oczywiście od przeznaczenia danego biustonosza i głębokości dekoltu. Jeśli potrzebujemy czegoś do głębszych dekoltów, wybierzmy krój plunge. Jeśli dekolt nie musi być bardzo głęboki, wystarczy nam balkonetka, a do najmniej wyciętych ubrań spokojnie możemy nosić pełne miseczki, czyli full-cupy, które mają najwyższe mostki ze wszystkich biustonoszy.

 

Biustonosz Panache Andorra w fasonie full-cup - widać, jak wysoki jest mostek.

 

Niektórzy producenci proponują modele z obniżonym mostkiem, który jednak nie jest tak niski, jak w typowych stanikach typu plunge. Nazywamy je najczęściej balkonetkami z obniżonym mostkiem. Takie biustonosze nadają się do dekoltów w szpic, ale nie ekstremalnie głębokich.

 

Biustonosz Freya Hello Dolly - balkonetka z obniżonym mostkiem

 

W myBra.pl zawsze możesz dowiedzieć się o dokładną wysokość mostka w danym modelu, a także rozmiarze. W różnych rozmiarach są one bowiem różne. Przeważnie większe rozmiary biustonoszy mają także wyższe mostki. Przy każdym z biustonoszy w myBra.pl znajduje się link "Zobacz dokładne wymiary poszczególnych rozmiarów". Prowadzi on do tabelki, gdzie można sprawdzić wysokość mostka (oznaczoną na obrazku literą D) w kilku przykładowych rozmiarach danego biustonosza.

 

 

Na życzenie zmierzymy wysokość mostka w dowolnym podanym przez ciebie rozmiarze, jeśli znajduje się on w naszym magazynie. Jeśli interesuje cię także szerokość mostka - również możemy ją dla ciebie zmierzyć!

 

 

A w staniku bez fiszbin?

 

Biustonosze bez fiszbin prawie nigdy nie przylegają do klatki piersiowej na mostku. Dlatego niestety najczęściej nie oferują tak dobrego podtrzymania biustu, jak biustonosze na fiszbinach.

 

Dlatego radzimy tym z Was, które są nieufne wobec fiszbin, do próby przekonania się do nich. Biustonosz na fiszbinach o właściwie dobranym rozmiarze i kroju nie powinien uwierać. W tym celu fiszbiny muszą na całej swojej długości przylegać płasko do klatki piersiowej, zarówno między piersiami, jak i pod nimi oraz po bokach. Powinny leżeć płasko na klatce, nie "wisieć" w powietrzu ani też wbijać się w piersi. Tego ostatniego zwłaszcza nie wolno im pod żadnym pozorem!

 

Jak widzicie, mostek to bardzo ważna część biustonosza. Ważna jest jego wysokość, szerokość, a także to, czy przylega do klatki piersiowej. Czy mostek nie ma już dla Was tajemnic? W razie wątpliwości - pytajcie!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2014

Polecane

Andorra biustonosz full-cup - biały

Andorra biustonosz full-cup - biały

Cena regularna: 214,00 zł brutto203,30 zł brutto2033 pkt.
Andorra biustonosz full-cup - czarny

Andorra biustonosz full-cup - czarny

Cena regularna: 214,00 zł brutto203,30 zł brutto2033 pkt.
Andorra biustonosz full-cup - perłowy

Andorra biustonosz full-cup - perłowy

Cena regularna: 214,00 zł brutto203,30 zł brutto2033 pkt.
Clara biustonosz full-cup - czarno-grafitowy

Clara biustonosz full-cup - czarno-grafitowy

Cena regularna: 244,00 zł brutto231,80 zł brutto2318 pkt.
Clara biustonosz full-cup - cielisty

Clara biustonosz full-cup - cielisty

Cena regularna: 244,00 zł brutto231,80 zł brutto2318 pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 2557 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Obsługa w porządku. Czekam na możliwość zakupu innego rozmiaru, poprzedni odesłałam .
2024-06-09
Jak zawsze wszystko przebiegło bardzo dobrze. Stała klientka i zadowolona za każdym.razem. dziękuję
pixel