Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy miseczka E ma zawsze taką samą wielkość?

2014-06-11
Czy miseczka E ma zawsze taką samą wielkość?

Z cyklu „pytania do myBra” - uwaga! Dziś odpowiemy Wam na jedno z najczęstszych pytań, z którymi piszecie do nas. I nic dziwnego, bo to bardzo ważna kwestia - na niej praktycznie opiera się sztuka dopasowania biustonosza, czyli brafitting. Większość z nas tego nie wie i to dlatego tak wiele z nas nosi nieprawidłowo dobrane biustonosze... Czas więc to zmienić ! :-) Pytanie brzmi:

 

„Proszę powiedzieć mi, czy miseczka w biustonoszu 70E i 75E ma taką samą wielkość? Przymierzałam 70E i miseczka była dobra, ale pod biustem stanik był za ciasny. W 75E za to wszystko było nie tak -  pod biustem niby wygodnie, ale w miseczce puste miejsce. Czy ja mam jakieś nietypowe piersi?”

 

Nie.

 

Krótko mówiąc - miseczki w rozmiarach 70E i 75E różnią się wielkością. Wielkość miseczki zależy od obwodu pod biustem! Żeby się o tym przekonać, wybierzcie się do sieciówki, która prowadzi bieliznę - na przykład C&A czy H&M . Zdejmijcie z wieszaka kilka biustonoszy w tym samym modelu i z tym samym rozmiarem miseczki, ale różnym rozmiarem pod biustem. Zobaczycie wtedy, że biustonosz np. 85B ma miseczkę wyraźnie większą niż 70B!

 

Wielkość miseczki rośnie wraz ze wzrostem rozmiaru pod biustem. To dlatego autorka powyższego cytatu miała „luzy” w miseczkach w biustonoszu 75E. Miseczka E w biustonoszu 75E jest większa niż miseczka E w biustonoszu 70E.

 

Zobaczcie - na poniższym zdjęciu mamy dwa biustonosze Masquerade Delphi, jeden w rozmiarze 80E, a drugi - tylko 60E.

 

Masquerade Delphi 80E, 60E

 

 

Czy miseczki E w obu tych biustonoszach mają choćby zbliżony rozmiar? Nie! Te w 80E są znacznie większe i pomieściłyby dużo większe piersi.

 

Oczywiście to samo dotyczy innych rozmiarów miseczek: A, B, C czy D - w różnych rozmiarach pod biustem mają one różne wielkości.

 

Co w takim razie doradzimy autorce naszego pytania?

 

Już wiecie?

 

Tak! Powinna przymierzyć rozmiar 75D. Biustonosz w takim rozmiarze będzie luźniejszy pod biustem, ale będzie miał taką samą objętość miseczki, jak biustonosz w rozmiarze 70E. Powinien więc pasować. Autorka nie ma też nietypowych piersi, a całkiem normalne - to przymierzane biustonosze były w niewłaściwym rozmiarze! Gratulujemy, właśnie przeprowadziłyście udany brafitting! :-)

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2014
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 2522 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Świetny sklep i najlepszy w internecie z biustonoszami! Polecam
2024-05-25
Kocham Wasz sklep
pixel