Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co to znaczy miseczka DD?

2023-05-30
Co to znaczy miseczka DD?

Biustonosz jest jednym z najważniejszych elementów garderoby, a jego odpowiedni wybór przekłada się na wiele aspektów. Przede wszystkim zapewnia należyte zebranie i podtrzymanie piersi oraz ich doskonałe wymodelowanie. Oprócz tego stanowi wsparcie dla kręgosłupa, realnie go odciążając. Odpowiada również za dobre układanie się ubrań, a tym samym estetyczną prezencję całej stylizacji. Oczywiście dotyczy to dobrze dobranego stanika, a więc takiego, który ma odpowiedniej wielkości miseczkę i adekwatny do wymiarów pod biustem obwód. Niniejszy wpis poświęcamy niestandardowej miseczce DD. Jaki to rozmiar? Czym różni się od klasycznego wariantu miseczki D? Jak się zmierzyć, aby stwierdzić, czy miseczka DD okaże się dobrym wyborem? Warto czytać dalej – odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się w dalszych częściach artykułu!

Jak określa się rozmiar stanika?

Każdy model biustonosza oznaczony jest liczbą i literą, które wskazują odpowiednio rozmiar pod biustem oraz wielkość miseczki. Aby precyzyjnie dobrać najlepiej pasujący wariant, należy dokładnie i bez ubrania zmierzyć obwód klatki piersiowej pod biustem i w najszerszej części biustu. Od wymiaru pod biustem warto odjąć 3 i – jeśli to konieczne – dokonać zaokrąglenia. W następnym kroku od wymiaru w biuście trzeba odjąć wymiar pod biustem. Uzyskany wynik określa rozmiar miseczki. Dla przykładu biustonosz 80 D będzie dobrym wyborem dla kobiet, których obwód pod biustem wynosi 82 cm, natomiast w biuście 100 cm. Różnica pomiędzy obwodami będzie w tym wypadku wynosiła 18 centymetrów. Aby wykonać pomiary w sposób prawidłowy, warto skorzystać z naszego Poradnika Brafitterki, natomiast w celu dobrego przełożenia uzyskanych wymiarów na rozmiar stanika zachęcamy do posługiwania się przewodnikiem po rozmiarach lub wsparcia się dostępnym kalkulatorem rozmiaru.

Miseczka DD – jaki to rozmiar?

Niekiedy zdarza się tak, że pomimo prawidłowego wykonania precyzyjnych pomiarów i dobrania na ich podstawie właściwego modelu przymierzony biustonosz nie pasuje idealnie. Zazwyczaj jest to sytuacja, gdy wymiary znajdują odzwierciedlenie w granicach danych rozmiarów, np. różnica w obwodzie w biuście i pod biustem wskazuje na miseczkę pomiędzy D, jednak ta okazuje się za mała, natomiast E – zbyt duża. Wówczas przydatne będzie nieco bardziej precyzyjne określenie wariantu – właśnie w postaci miseczki DD. Okaże się ona idealna dla pań, których różnica w obwodach w biuście i pod biustem wynosi około 20 cm, a więc plasuje się na styku rozmiarów D i E. Za przykład może posłużyć sytuacja, kiedy obwód pod biustem wyniesie 88 cm, natomiast w biuście 108 cm. Wówczas, zamiast wybierać ciasną miseczkę D lub luźną E, lepiej zdecydować się na możliwie najdokładniejsze dopasowanie i postawić na biustonosz w rozmiarze DD .

Biust – miseczka D a DD. Co wpływa na różnicę?

Z czego może wynikać niedopasowanie stanika pomimo właściwie dokonanych pomiarów i ich skrupulatnego przełożenia na rozmiar? Można zauważyć pewne rozbieżności pomiędzy rozmiarówką poszczególnych producentów bielizny. Pomimo że w Polsce najczęściej stosowane są systemy europejski i brytyjski, niektóre marki tworzą własne tabele rozmiarów. Właśnie dlatego na etapie wyboru spośród propozycji różnych firm mogą pojawić się pewne nieścisłości, które utrudnią wybór. Nie oznacza to jednak, że niemożliwe będzie dopasowanie takiego biustonosza, który będzie sprawiał wrażenie uszytego na miarę i spełni wszystkie oczekiwania pod względem wygody i atrakcyjności wizualnej. Jeśli zatem rozmiar miseczki D jest za mały, zaś wariant E zbyt duży, warto rozważyć propozycję DD. Akceptowanie pewnych niedogodności, które pojawiają się na etapie dobierania i mierzenia stanika, nie jest dobrym pomysłem. Wysokiej jakości bielizna, której pielęgnacja przebiega zgodnie z zaleceniami producenta, nie rozciąga się ani nie kurczy. Mylna jest zatem obiegowa opinia, że biustonosz stanie się luźniejszy lub bardziej ciasny. Zwłaszcza że mnogość dostępnych propozycji umożliwia perfekcyjne dopasowanie modelu do kształtu i wymiarów każdej sylwetki.

Dlaczego warto precyzyjnie dobierać miseczkę?

Wybierając stanik, nie warto iść na jakiekolwiek kompromisy – ani pod względem użytych do szycia materiałów, ani jakości wykonania czy rozmiaru. Zbyt ciasny pas lub za mała miseczka będą powodowały nieprzerwany ucisk, a nawet mogą przyczynić się to powstania powodujących dyskomfort odcisków na skórze. Z kolei za duży, luźny egzemplarz będzie nieustannie przesuwał się na ciele, doprowadzając do bolesnych otarć i ran. Jeśli miseczka D lub E to rozmiary, które są źródłem złego samopoczucia, natomiast biustonosz w rozmiarze DD pasuje idealnie, zdecydowanie warto postawić na jego zakup! Zwłaszcza że jest to element garderoby noszony każdego dnia, którego zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu i pełnej swobody ruchów, a przy tym należytej ochrony piersi. Trzeba również pamiętać, że ciało stale się zmienia, a co za tym idzie – rozmiar biustu również. Pomiarów nie można zatem traktować jako stałą wartość i pewnik dobrze dopasowanej bielizny i warto wykonywać je regularnie.

Życzymy powodzenia w doborze idealnego biustonosza!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 2451 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Biustonosz wygodny, estetyczny. Polecam.
2024-04-09
Dziękuję, kontakt bardzo miły, polecam
pixel