Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego stanik podnosi się do góry?

2023-10-09
Dlaczego stanik podnosi się do góry?

Jak odpowiednio dobrać stanik?

Dobrze dopasowany biustonosz powinien zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, podkreślać biust, a przy tym być maksymalnie wygodny i niemalże niewyczuwalny podczas noszenia. Kwestii tego, jak właściwie dobrać stanik do kształtu biustu poświęciliśmy osobny wpis. Warto się z nim zapoznać, gdyż może on pomóc w zniwelowaniu wielu problemów i znalezieniu przyczyny tego, dlaczego stanik podnosi się do góry .

Problem może być jednak o wiele bardziej złożony, dlatego też wpis ten przeznaczymy na bliższe przyjrzenie się sprawie. Warto zaznaczyć, że genezą zjawiska może być jeden lub kilka z wymienionych powodów. Jedno jest pewne – stanik podnosi się do góryw wyniku nieprawidłowego dopasowanie któregoś z jego elementów. Zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy dzieje się tak jedynie, gdy zakładasz jeden model, czy też przy wszystkich używanych przez Ciebie biustonoszach. Być może jest to kwestia jedynie konkretnego produktu, a może nieświadomie regularnie popełniasz błąd przy wyborze stanika.

Stanik podnoszący się do góry – możliwe przyczyny

Pierwszą z możliwych przyczyn tego, dlaczego stanik podnosi się do góry , jest nieprawidłowy dobór wielkości obwodu biustonosza. Wbrew pozorom, nie tylko zbyt luźny, ale także zbyt ciasny pasek może powodować niepożądane przemieszczanie się całego stanika.Dlaczegotak się dzieje? Otóż wybór zbyt dużego rozmiaru powoduje, że biustonosz nie jest dopasowany do ciała. Nawet jeśli wielkość miseczki jest prawidłowa, luźny obwód może sprawiać, że stanik podnosi się do góry.

Co jednak w przypadku zbyt małego rozmiaru? Za ciasny lub być może dobrze dobrany, lecz za mocno zapięty biustonosz także będzie stwarzał problemy. Wówczas możesz odczuć nieprzyjemne wbijanie się fiszbin w skórę. Jeśli jednak całość jest niewłaściwie dopasowana, luz w miseczkach może spowodować przemieszczanie się w górę stanikao za ciasnym obwodzie.

Nie tylko rozmiar, ale również kształt

Błędnie dobrany rozmiar miseczek także może być przyczyną problemów z przemieszczającym się stanikiem. Jednakże w tej kwestii nie tylko ich wielkość ma znaczenie, ale również kształt. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów biustonoszy: balkonetka, plunge czy push-up to tylko niektóre z nich. Każdy będzie zatem nieco lepiej sprawdzał się do biustu o konkretnym kształcie. Tej tematyce również poświęciliśmy osobny wpis, dlatego warto się z nim zapoznać, gdyż może on pomóc w kwestii rozwiązania problemu z przemieszczającym się stanikiem .

Szczególną uwagę warto zwrócić na biustonosze push-up. Wypełnienie może bowiem przybierać różny kształt oraz grubość w zależności od wybranego modelu. Sytuacja, w której stanik podnosi się do góry, ma miejsce szczególnie często w przypadku tego rodzaju biustonoszy. Warto także zapoznać się z zasadami prawidłowego przechowywania staników, gdyż różnego rodzaju deformacje również mogą sprzyjać niepożądanemu przemieszczaniu się bielizny.

Stanik dopasowany do wymiarów – gdzie leży problem?

Zmierzyłaś się, wybrałaś na tej podstawie teoretycznie idealnie dopasowany stanik, jednakże problem z podnoszeniem do góry biustonosza nadal się pojawia? Być może problem leży w regulacji. Przede wszystkim zwróć uwagę na szelki. Zbyt luźne nie będą odpowiednio podtrzymywać biustu i mogą powodować przemieszczanie się bielizny. Za ciasne również mogą sprawiać, że stanikbędzie podnosić się do góry . Tutaj nie ma złotej zasady – musisz wypróbować kilka poziomów regulacji, wykonać kilka skłonów bądź innych intensywnych ruchów i sprawdzić, jak biustonosz się zachowuje.

Tak samo sytuacja wygląda w przypadku zapięcia na haftki. Zwróć uwagę, że zazwyczaj dostępne są również różne opcje regulacji w jego obrębie. Wypróbuj tak samo, jak w przypadku szelek, każdą z nich i na podstawie przeprowadzonych obserwacji oceń, jak zachowuje się stanikna każdym z poziomów.

Koniec z dyskomfortem dzięki prawidłowo dobranemu stanikowi

Mamy nadzieję, że dzięki temu wpisowi zwrócisz uwagę na aspekty, które być może do tej pory pomijałaś w kwestii rozwiązania problemu z podnoszącym się do góry stanikiem . Być może nie tylko zniwelujesz konieczność ciągłego poprawiania biustonosza, ale także odzyskasz poczucie wygody i komfortu. Twój biust będzie z kolei właściwie podtrzymany, co z pewnością przełoży się także na jego prezencję.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 2556 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Biustonosz super!
2024-06-02
Świetny sklep z biustonoszami , numer 1 w Polce dla mnie.
pixel